Šerm a divadlo

Težkooděnci - 1.pol. 15.stol.Těžištěm činnosti naší agentury, jsou rytířské souboje a šermířská představení.

V rámci našich aktivit jsme schopni vám nabídnout mnoho ucelených programů. Můžete si vybrat z několika šermířských představení počínaje samostatnými souboji, hospodskými bitkami a konče rozsáhlejšími dějovými vystoupeními.

» Šermířská představení «

Škola šermu

Ukázky soubojů na různé zbraně jsou samozřejmě jednou z našich stěžejních aktivit. Stejně jako se věnujeme v představeních několika obdobím našich dějin, tak i souboje mohou být zasazeny do různých historických epoch. S jinými zbraněmi a jinak samozřejmě probíhaly souboje za prvních Přemyslovců a nebo ve vrcholné gotice.

4 nebo 6 účinkujících, doba trvání 15 nebo 20min

Armagedon_zoldaci.mpg

Rytířský turnaj

Souboje opěšalých rytířů v plátových zbrojích za zvuku bubnů či reprodukované hudby.

6 účinkujících, doba trvání 25min

Armagedon_turnaj.mpg

Zběhové, aneb o kus žvance

Uprostřed líté bitvy se potkají dva zběhové, každý je sice z jiné armády, ale oba si o válce myslí totéž. Jakmile se k nim ale přidá krásná dívka a dokonce s kotlíkem plným výborné krmě, poklidná partička karet se rychle změní v urputné zápolení …

3 účinkující + zvukař, doba trvání 25min

Rohy

Ponurý příběh odehrávající se v temných uličkách vrcholně středověkého města je plný soubojů a šarvátek. Představení je koncipováno jako večerní a pro sugestivní a naturální ztvárnění některých scén není vhodné pro dětského diváka.

4 účinkující + zvukař, doba trvání 35min

Dajda, aneb kterak hejtman o ženu svou přišel

Veselý příběh odehrávající se v Lucemburských Čechách. Hejtman Zbyšek vládne doma pevnou rukou a drží svou ženu zkrátka, nebo si to alespoň myslí… Jeho žena ale najde zalíbení v někom jiném a vše vypadá, že příběh dospěje k romantickému závěru. Ten se ale nekoná a vše skončí překvapivým závěrem.

4 účinkující, doba trvání 40min

Dívčí válka

Legenda  o dívčí válce byla zpracována různými divadly a v různých provedeních. V našem podání se jedná o veselý příběh, ve kterém dokonce neúčinkuje žádný muž.

To ovšem neznamená, že by v něm nebyly souboje a napětí, obojího si diváci užijí do sytosti.

4 účinkující, doba trvání 30min

Představení na míru

Kromě představení, která jsou pro příští sezónu v našem repertoáru jsme schopni připravit i program přímo na míru zákazníka nebo kulturní akce.

 

 

 

» Orientální tanec «

Vystoupení našich tanečnic Vás během chvíle přenese na Střední východ a svou kouzelnou atmosférou Vám dá zapomenout na starosti všedního dne.

Vystoupení s šátky

Drum solo

Ohnivé vějíře

» Pohádky a divadlo «

Havraní sliby, aneb Jak se dělá pohádka

Autor: Petr Vlk Lněnička

Příběh okradeného, zoufalého komedianta, kterému zpět na nohy pomohou jedině noví přátelé – a mohou jimi být právě malí diváci – a ještě se při tom seznámí s tím, jak se dělá divadlo.

Estrádní pohádka c.c.a. 1 hod, ale záleží právě na malých divácích.

Zaskočená kost – pohádka

Autor: Petr Vlk Lněnička

Nikdo to v životě nemá jednoduché a každý se zuby nehty rve i o tu svou existenci: Rybář, rybička i ta její kostička… Ale takhle umíněnou a dominantní kost pohledat… Vyloženě hravá hra!

Čas c.c.a. 30 minut.

Služebníci

Autor: Petr Vlk Lněnička

Tři monology – Zpovědi tří mužů, kteří jsou přesvědčeni, že právě jejich čin nemůže být než Bohem požehnán: 1) ministr Richellieu, 2) vrah Felton, 3) sochař Vicieux

Příběhy možno hrát i jednotlivě. Každý trvá c.c.a. 30 minut.

 

»  Fireshow «

Pro večerní představení vám nabízíme efektní podívanou. Naši umělci pro vás mají připravené choreografie s ohnivými řetězy, tyčemi a i dalšími pomůckami.

Komentáře nejsou povoleny.